Konference ke Světovému dni 2021

Konference ke Světovému dni 2021

V. konference

16. – 17. března 2021

ONLINE

Téma: Výzvy, kreativita a úspěch v sociální práci

V. konference konaná u příležitosti Světového dne sociální práce ve dnech 16. – 17. 3. 2021 je v letošním roce zaměřená na téma Výzvy, kreativita a úspěch v sociální práci.

Loňský rok významně ovlivnila koronavirová krize. Epidemie zasáhla každého, ale zejména ty, kteří naši pomoc potřebují nejvíce – klienty sociálních pracovníků.

Proto i V. konference odráží tuto novou situaci. Společně nahlédneme do témat, která souvisí se změnami v sociální práci a v sociálních službách v době pandemie. V rámci online přenosu máme možnost přivítat řadu významných hostů z ČR, ale i ze zahraničí. Mezi nimi například ministryni práce a sociálních věci – Dipl.-Pol. Janu Maláčovou, MSc., za Mezinárodní federaci sociálních pracovníků – Dr. Rory Truell, za Ministerstvo práce, sociálních věcí a sociálních služeb Izraele – Iris Florentin a za organizaci Amnesty International se představí Mgr. Linda Sokačová a mnoho dalších. Zahraniční hosté se námi budou sdílet jejich zkušenosti s pandemií v sociální práci.

Konference je rozdělena na dva dny a tři odborné bloky. První blok nese název – Výzvy v sociální práci. Druhý blok je zaměřen na Kreativitu v sociální práci a poslední třetí blok odráží Úspěch v sociální práci. Jednotlivými bloky vás provedou přední odborníci na sociální práci z řad akademiků a zároveň praktiků nejen z ČR.

Věříme, že během Konference načerpáte potřebnou energii a získáte inspiraci k další práci. Jednotlivé prezentace nabídnou různé úhly pohledu.

V rámci této konference bude již tradičně předáno ocenění „Gratias“ – sociální pracovník roku. Toto ocenění bude uděleno v kategoriích: sociální služby; veřejná správa; zdravotnická zařízení, za významný přínos v sociální práci a v letošním roce nově též studentovi sociální práce.

Níže naleznete pozvánku s podrobným programem.

Konference má neomezený počet účastníků. Pro velký zájem o konferenci jsme se rozhodli vystavit osvědčení o účasti všem, kteří se připojí do online přenosu přes link, který bude volně zveřejněn na začátku března zde na webu i na Facebooku „Buďme profi“. Na konferenci tedy není již nutné se nadále přihlašovat.

Prezentace řečníků zkonference 2021

  1. Peter Brnula
  2. Monika Havlíčková
  3. Iris Florentin
  4. Jana Levická
  5. Pam Firth
  6. Michal Opatrný
  7. Linda Sokačová
  8. Radka Janebová
  9. Petra Zdražilová

Videozáznamy z konference naleznete ZDE.

Sborník příspěvků ZDE.

Registrace a vstup do online konference: https://eventee.co/event/80324